Представлено автомобіль, який керується силою думки

Китайські вчені представили автомобіль, керований мозковими імпульсами водія. Функціональність його поки невелика: силою думки водій може змусити авто їхати вперед або назад, відкривати і закривати двері, а також зупинитися, пише newsmarket.com.ua .

Як повідомляє Reuters, розробка першого китайського автомобіля, керованого силою думки, спільно з компанією Great Wall зайняла два роки. Розробників надихнули інваліди, які не можуть водити автомобіль звичайним способом. Саме управління здійснюється за допомогою гаджета, що зчитує мозкові імпульси водія. На даний момент водій може без допомоги рук або ніг змусити авто їхати вперед, назад, зупинятися, а також блокувати і розблокувати двері.

За словами розробника Чжана Чжао з групи співробітників Нанькайского університету, які працювали над проектом, гаджет для керування автомобілем включає 16 датчиків, що фіксують електроенцефалограму – сигнали, що посилаються мозком водія. Спеціально створена комп’ютерна програма ловить їх по бездротовому зв’язку і розшифровує, переводячи в команди для машини.

За словами ще одного учасника розробки, доцента Дуань Фена, в майбутньому ця китайська технологія може бути поєднана із західними експериментами, наприклад Google Self Driving Car. На думку вченого, не варто побоюватися можливих ДТП через те, що мозок водія на дорозі відвернеться від управління на сторонні думки. «Концентрація необхідна тільки для зміни напрямку руху, зміни смуги або на повороті», – пояснив Дуань Фен. Проте журналісти не впевнені, що таке пояснення буде достатнім для самих водіїв. Про плани з масового виробництва автомобіля не повідомляється.