Облаштування гаража

Обставляння гаража включає в себе кілька моментів, це: утеплення і установка отопірудованіем і різним інструментом, предназначентельних приладів, вентиляція, електрифікація, оснащення необхідним обоняя для ремонту та обслуговування автомобіля.

Облаштування гаража полягає в:

1. Утеплення. Для утеплення гаража найчастіше використовуються різні утеплювачі, Мінеральна вата, теплоізолюючі панелі, пінопласт. При покритті стін теплоізоляційним матеріалом в першу чергу виготовляється каркас з дерев’яних брусків перетином 50 мм, який надійно кріпиться до стін і стелі дюбелями, після чого порожнечі заповнюються підготовленим теплоудержуючою матеріалом і покриваються фанерою або стіновими панелями. Підлога приміщення краще викласти спеціальної статевої, гаражної плиткою. Далі можна приступити до установки обігрівальних приладів, в якості яких можуть підійти будь електричні, дизельні або газові теплогенератори.

2. Вентиляція. При влаштуванні в гаражі оглядової ями або погреби, потрібно звернути особливу увагу на правильне проектування системи вентиляції, так як в зимовий період тепле і вологе повітря з льоху буде підніматися вгору, тим самим, підвищуючи вологість у приміщенні гаража. Це може призвести до появи цвілевих грибків на стінах, до корозії кузова автомобіля металевих частин гаражного обладнання. Найпростіший спосіб пристрою системи вентиляції, який заснований на природному повітрообміні, це установка витяжної та припливної труби, в протилежних кутках гаражного приміщення. Припливна труба монтується в стіні гаража на рівні 30 – 35 см від підлоги, а витяжна якомога ближче до стелі. Аналогічним методом створюється вентиляція льоху або оглядової ями.

3. Електрифікація. Для початку потрібно підготувати кабелі та проводи, «распаячние» коробки і труби для оберігання встановленої електропроводки від різних пошкоджень. Потім, дотримуючись заздалегідь наміченої схеми, приступають до прокладання електропроводу. Прокладка проводки може здійснюватися як відкритим (по поверхні стіни) так і прихованим (в спеціально видовбаних у стіні для цієї мети канавках) способами. Прихований спосіб переважно, оскільки він не псує зовнішній вигляд приміщення і є більш підходящим в плані електробезпеки. Потім формується схема заземлення і «занулення». Проте слід розуміти, що даний вид робіт з облаштування гаража, є одним з найскладніших, тому краще довірити це фахівцям-електрикам.

4. Обладнання. Уздовж стін приміщення встановлюються, міцно прикріплені до них, дерев’яні або металеві стелажі для інструменту, ставляться верстаки і знаходяться різні допоміжні пристосування. На стінах або в стельовому просторі можуть бути встановлені кронштейни для зберігання запасний гуми або коліс. Якщо в гаражі планується виробляти серйозний ремонт автомобіля, то без підйомного обладнання обійтися буде складно. На етапі будівництва стін майбутнього гаража необхідно передбачити місця для монтажу даного обладнання, встановити поперечні балки, на яких згодом можна встановити різні підйомники і лебідки. В іншому випадку установка балки складний процес і в разі помилок може призвести до сумних наслідків. Так само починаючим водіям, при необхідності можна обладнати гараж різними предметами для полегшення в’їзду і виїзду з гаража. Це можуть бути старі автомобільні покришки, закріплені на стіні, завзятий бордюр на підлозі або дзеркало, розміщене на задній стіні гаражного приміщення.


Не пропустіть