Вибираємо колісні диски для зимового сезону

Вибір колісних дисків для зимового сезону вважається нелегкою справою навіть для досвідченого водія. Зараз спостерігається така велика пропозиція по частині колісних дисків, що не завжди можна з першого разу вибрати потрібний варіант. Особливо, для зимового періоду експлуатації авто.

Якщо водій звик не залишати власний автомобіль у гаражі, а їздити і взимку, то йому, краще вибирати і встановлювати перевірені сталеві штамповані диски, які хоч і відрізняються великою масою (мають вагу до 10 кг), але мають одну явну перевагу – пластичність. Якщо й трапиться сильний удар об неякісне дорожнє покриття, то такий диск можна з легкістю відремонтувати на спеціальній машині, яка є практично на кожній станції СТО. Далі залишиться, як ретельно ошкурить поверхню диска, пофарбувати його і заново встановити на автомобіль. Вартість даного виду ремонту відносно невисока.

Наступними в списку виявляться легкосплавні диски, що відрізняються від штампованих дисків більш кращим зовнішнім виглядом і малою масою. Якщо водієві важливо навіть у зимовий час серйозно зменшити підресорену масу власного авто, варто звернути увагу саме на даний варіант колісних дисків. Єдиний мінус такого вибору – висока ціна і здатність диска розламуватися від сильних ударів, оскільки вони мають зернисту структуру. Втім, в останні роки з’явилася технологія реставрація даних колісних дисків за допомогою аргонової зварювання та алюмінієвого припою.

Коли водій вибирає гарний зовнішній вигляд власного автомобіля і міцні красиві колісні диски, варто звернути увагу на ковані диски, які також виплавляються з алюмінієвих сплавів. Вони мають волокнисту структуру, яка позитивним чином позначається на міцності всього диска.

Дані види дисків мають незвичайно легка вага (менше 6 кг проти 6.5 у легкосплавних дисків), що дозволяє на порядок знизити підресорену масу автомобіля. Якщо водієві важливо зберегти динаміку і прийомистість автомобіля навіть у зимовий час, варто звертати увагу саме на даний варіант дисків, здатних також краще витримувати навіть найсильніші механічні удари. Єдиний недолік – висока ціна. Але все окупається незвичайною міцністю і довгим ресурсом експлуатації.


Не пропустіть