Діти в машині: чим їх зайняти в дорозі?

Кожен з нас неодноразово стикався з тим, наскільки виснажливою і стомлюючої є поїздка в автомобілі для дитини. Оскільки простір машини обмежена, дитина не може бути розкутий у своїх діях. І навіть цікавий пейзаж за вікном приверне його увагу тільки на мить. Так що ж робити? Залишати дітей вдома, вирушаючи в тривалу подорож? Звичайно ж ні. З будь-якої ситуації є вихід, і ми дамо Вам ряд порад і рекомендацій, які дозволять зробити будь-яку, навіть найтривалішу поїздку цікавою та захоплюючою для малюка. Якщо Ваша дитина ще зовсім малий, то заговорити його не вдасться, тому краще взяти з собою в дорогу багато іграшок. Однак не варто давати їх йому все відразу. Пускай пограє з однією або двома. Коли йому стане з ними нудно, запропонуйте нові. Таким чином, Ви щоразу будете перемикати увагу малюка, і час в дорозі пролетить непомітно.

Якщо дитина вже щосили повторює слова і становить пропозиції, можна пограти з ним в творчі, розвиваючі ігри. Наприклад, можна придумати разом якусь історію. Для цього потрібно буде визначитися з темою, головним персонажем і далі просто дати свободу фантазії. Повірте, дитина захопиться і забуде про час. Не менш цікавою та захоплюючою буде також добре відома гра в слова. Визначтеся з темою і називайте по черзі слова з неї, придумані на останню букву кожного попереднього слова. Якщо це багатогодинна поїздка, то від постійного розмови втомитеся і Ви, і дитина. Тому послухайте разом дитячу аудіокнигу, яку підберіть заздалегідь згідно перевагам Вашого чада.

І повірте, якою б важкою не здавалася Вам спільна поїздка з дитиною, не нехтуйте зайвою можливістю побути з ним разом. Дуже часто через скаженого темпоритму життя, постійної метушні та вирішення проблем ми забуваємо про дітей, про те, що їм може бути самотньо і сумно, що їх може щось турбувати. Спільні поїздки зближують і дозволяють Вам краще пізнати один одного. Пам’ятайте: Ваша дитина, в якому б віці він не був, – він вже особистість і вже унікальний. Розвивайте в ньому його таланти і прагнення і завжди знаходите кілька хвилин для щоденного розмови з дитиною, щоб він відчував Ваше тепло і підтримку. Але не настільки, щоб він намагався керувати автомобілем сам, оскільки це може призвести до неприємних наслідків.

Випадки, коли за кермом автотранспорту перебувають маленькі діти
Восьмирічна дівчинка викрала в австралійському Перті чужий автомобіль і проїхала кілька кілометрів, але неподалік від міста проколола колесо і змушена була зупинитися. За повідомленням газети «Soir», маленька викрадачка так і не зізналася, як вона зуміла без ключів проникнути в машину і завести її. У Пуерто-Ріко охоронці порядку, які зупинили автомобіль для перевірки документів, були неабияк ошелешені, побачивши за кермом маленького хлопчика. Твердження водія, що йому вже 18 років, звучали досить непереконливо, якщо врахувати, що насправді йому тільки нещодавно виповнилося сім. А водієві мотоцикла, перехопленого дорожнім патрулем поблизу німецького містечка Нойвіда, було всього п’ять років. Щоправда, його неабияк підпилий татусь сидів поруч, в колясці, і, тримаючись лівою рукою за кермо, намагався допомагати йому на крутих поворотах.

Як з’ясувалося, вони поверталися додому з якогось карнавалу, де батько сімейства відзначив свято настільки весело, що навіть не наважився в такому вигляді виїжджати на дорогу. Тут-то його і осяяла ідея довірити управління синочкові. У Німеччині нещодавно сталася ще одна цікава історія. У місті Фюрті машина, від’їхавши від будинку, через десяток метрів врізалася в паркан. Прибулі поліцейські оцінили сукупний збиток в 1550 євро, звичайно, вкрай скептично сприйняли запевнення автовласниць, що аварію влаштувала її трирічна донька, яка вирішила покататися потайки від мами. Однак їм довелося в це повірити, коли малятко на їх прохання повторила свої дії: взяла ключі, вийшла у двір, відкрила автомобіль, запустила двигун і … Здатну дівчинку витягли з-за керма в останній момент, коли машина вже рушала з місця.


Не пропустіть