Як скоротити витрати на бензин удвічі?

Інфляція і нафтова криза примусили фактично всіх автолюбителів пересісти на колеса тролейбусів, автобусів і маршруток. Найвища вартість бензину, робить всяку поїздку по містечку воістину дорогим задоволенням. А між тим, як стверджує портал, є кілька звичайних верховодив, комплексно використовуючи які, можна зменшити витрати на бензин фактично вдвічі.

1. Спершу перевірте повітряний фільтр. Це займе всього кілька хвилин: зніміть його і підійміть на просвіт – якщо світло не проходить, фільтр необхідно замінити. Негідний «воздушник» обмежує потік повітря, що надходить всередину мотора. Через це спалюється на порядок більше пального.

2. Використовуйте «легкі» моторні масла з низькою в’язкістю на базі синтетики або напівсинтетики. У порівнянні з традиційною найбільш вузький «мінералкою», вони фактично на 6% знижують споживання пального.

3. Перевірте тиск у шинах. Недокачані скати підвищують протидію коченню, через що ж витрачається більше пального. Але пам’ятайте, що перевіряти тиск необхідно лише в прохолодних шинах. Щоб максимально заощадити пальне, пробуйте приростити тиск на 0,3 бару від норми. Бажаючи таким чином навантаження на деталі підвіски і кузова трошки зросте, пасажири цього фактично не побачать.

4. У пробках намагайтеся берегти постійну швидкість, а означає, дотримуйтеся дистанції. Адже в годину пік машинки примушені різко рушати і різко гальмувати, що збільшує не зовсім лише витрата пального, а й навантаження на вузли кара. Якщо ж слід мова про більш-менш вільному русі, пробуйте поїздити пару днів, не перевищуючи швидкість 90 км / ч. Побачите, що на заправку будете заїжджати в два рази рідше.

5. Обачно користуйтеся педаллю газу. Різкий старт – вірний метод витратити пальне даремно, так як при всьому цьому в циліндри подаються великі порції пального. Не використовуйте завищені передачі на малих швидкостях – це теж вагомо збільшує витрату.

7. Намагайтеся різко не гальмувати. Незвичайно це стосується карбюраторних машин, де при раптовому гальмуванні через жиклери холостого ходу висмоктується зайву кількість пального. Тому постійно пильно дивіться за обстановкою на дорозі, щоб скинути швидкість в придатний момент.

8. Якщо хочете бути дбайливим, рідше вмикайте кондиціонер. Адже він спалює від 5 до 20% витрачається пального. Відкрийте вікна – може, це і жарче, і брудніше, зате допоможе дотягнути до АЗС в критичній ситуації.

9. Позбавтеся від усього, що робить машинку важче і збільшує протидію повітря: багажник на даху, тюнінг, негідний мотлох в багажнику та інші. Все це погано впливає на витрату пального. Намагайтеся також не змінити серійні колеса на найбільш широкі. Незвичайно в далеких поїздках, де ефект від звичайних тісних коліс дуже відчутний.