Як утеплити салон автомобіля

Сьогодні автомобіль перестав бути розкішшю, все частіше він стає не тільки засобом пересування, а й невеликим будинком на колесах. Багато автолюбителів прагнуть максимально упорядкувати свого «залізного коня», зробивши перебування в ньому зручним і комфортним. У нашій країні експлуатується велика кількість автомобілів самих різних вітчизняних та іноземних виробників. Але не кожний автотранспортний засіб пристосоване до суворих кліматичних умов нашої країни. У середній смузі Росії число днів з температурами близькими до нуля і негативними наближається до 200. Тому сучасні водії задаються питанням: як утеплити салон автомобіля? Наша стаття буде корисна не тільки умільцям зі стажем, але і новачкам, які тільки осягають мистецтво технічної діяльності.

Для чого водії утеплюють салон автомобіля.

Найчастіше утепленням машини своїми руками займаються патріоти, автомобілі яких випущені вітчизняним автопромом. Саме вони і реалізують прагнення до інноваційним технологіям та якийсь творчий потенціал. Їх найчастіше цікавить, як утеплити салон автомобіля. Внутрішня тепла обшивка дозволяє знизити тепловіддачу корпусу машини, створити відносно постійну температуру в салоні. Крім того, додаткове утеплення дозволяє суттєво зменшити рівень шуму, що виникає при русі транспорту. Для цього застосовуються матеріали з високими поглинаючими і теплоізоляційними властивостями.

Як утеплити салон автомобіля? Який матеріал краще всього підійде для цієї мети?

Сучасний ринок пропонує безліч традиційних і сучасних матеріалів для утеплення. Для підвищення звуку і теплоізоляційних властивостей салону можна скористатися методом напилення пінополіуретану. Сьогодні це найякісніший і дієвий метод боротьби з шумом і холодом. Така методика дозволяє домогтися монолітного покриття, яке повністю приховує щілини і містки холоду. Пінополіуретан відрізняється прекрасною адгезією, він добре прилипає і до металу і дереву. Речовина має досить низький коефіцієнт теплопровідності, тому його шар може бути мінімальним. Мінус цього методу стоїть в тому, що нанесення рідкого матеріалу проводиться спеціальним дорогим устаткуванням. Після напилення складу на внутрішню поверхню салону, починається реакція спінювання. У результаті заповнюються всі щілини, і відбувається повна герметизація салону. Додатковим позитивним властивістю є захист металу від корозії.

Ще одним сучасним матеріалом вважається пенофол – шар самозагасаючого спіненого поліетилену, покритого алюмінієвою фольгою. Це виріб володіє відбиваючим ефектом, тому перешкоджає проникненню холоду в салон авто. Тонкий (всього кілька міліметрів) матеріал додатково послужить як пара і звукоізолятор. Пенофол гнучкий, легкий, довговічний і простий в установці. Його принцип роботи заснований на дії «посудини Дюара», який має два відображають шару. Вони сприяють формуванню роздільних теплових потоків, що циркулюють всередині салону і на вулиці. Неможливість їх змішування і створює оптимальну т комфортну температуру внутрішнього простору. Деякі умільці рекомендують обклеїти салон изолоном або Вибропласт – шумоізоляційні матеріалом. Він допоможе збільшити і теплоізоляційні властивості салону, зберігши прохолоду влітку і тепло в зимовий період. Чи не зашкодить замінити оббивку стелі і дверей. Для цього чудово підійде винилискожа. Її основу складає вініл, невідь стійкий до пошкоджень, але досить міцний красивий.

Отже, тепер трохи зупинимося на інструментах, які знадобляться для робіт.

Перш за все, треба приготувати фольгований пенофол, гумові ущільнювачі, герметик, скотч і викрутку. Щоб повністю позбавитися від протягів, треба заїхати на мийку, потім уважно перевірити салон на присутність водяних патьоків. Ці місця не тільки не створюють перешкод вологи, але й попросту негерметичні. Слід утеплювати їх з більшою ретельністю.

Технологія та процес утеплення салону.

Спочатку треба замінити гумові ущільнювачі, потім провітрити роботу радіатора. При необхідності можна зняти його і загерметизувати шви. Ця процедура додасть в салон близько 4-5 градусів тепла. Наступний етап – установка ущільнювачів на підлогу, можна скористатися викрійками з пенофола, який ретельно вирізається. Потім слід утеплювати двері, попередньо знявши обшивку і пароізоляційний матеріал. Після зворотного установки обшивки треба перевірити вільний хід ручок. І останній крок – установка підігріву сидінь. Будемо сподіватися, що всі проведені заходи допоможуть вашому автомобілю зберегти тепло і максимально зменшити рівень зовнішнього шуму. Комфортних поїздок!


Не пропустіть