Як вибрати підкатний домкрат

Як вибрати подкатной домкрат серед такого розмаїття фірм виробників знають небагато, тому ми вирішили розібратися в цьому питанні більш поглиблено.

Пітер Лунаті заробляє на ремонті автомобілів першим прийшов до думки створити автомобільний підйомник (домкрат). На це його наштовхнуло відвідування перукарні, коли майстер, піднявши на потрібну висоту крісло, зафіксував його. Сьогодні в комплекті з поставляється автомобілем крім запасного колеса йде і домкрат. Серед автомобілістів навряд чи знайдеться сміливець, який може виїхати з гаража, не маючи подібного набору.

Подкатной домкрат.

При проведенні шиномонтажних і ремонтних робіт автомобільний домкрат є обов’язковим атрибутом в будь СТО та приватному гаражі. На СТО і шиномонтажних майстерень останнім часом для швидкого підйому автомобілів застосовуються підкатні домкрати. Автолюбителі також з успіхом використовують підкатні домкрати. Як вибрати подкатной домкрат для заміни скатів і виконання дрібних ремонтних робіт вирішують вони самі. Подкатной домкрат являє собою візок з жорсткою рамою здатної витримати великі навантаження.

Принцип роботи гідравлічні підкатні домкрата, заснований на законі Паскаля. На жорсткому підставі встановлені дві сполучені посудини (циліндра з поршнями) з’єднані каналами, 2 клапана і підйомна платформа. Усередині системи знаходиться гідравлічна рідина, зазвичай це технічне масло. У роботу подкатной домкрат приводиться за допомогою знімною довгої ручки, яка дозволяє з мінімумом енергії піднімати або опускати його. Підйом відбувається за рахунок гойдання ручки, при цьому масло заповнює циліндр і піднімає вгору поршень.

Клапани (нагнітальний і всмоктуючий) створюють і підтримують робочий тиск. А опускання вантажу відбувається за рахунок обертання ручки навколо осі клапанного гвинта (скидання тиску). Як вибрати подкатной домкрат для виконання робіт пов’язаних з плавністю і точністю ходу гідравліки. Для цих цілей підійде наступний різновид підкатні домкрата – трансмісійна. Подкатной домкрат такого типу має поворотну раму і гідравліку з плавним ходом. Завдяки цьому при виконанні робіт з КПП автомобіля можлива фіксація її в потрібному положенні по горизонталі і вертикалі.

Переваги та недоліки підкатні домкрата.

Як вибрати подкатной домкрат? Подібне питання закономірний при вивченні плюсів і мінусів цього обладнання. За майже столітню історію конструктивно вони пішли далеко вперед, при цьому підкатні домкрати одні з кращих. Важливою особливістю подкатних насосів є високий ККД (близько 80%), велика вантажопідйомність і мінімум фізичних зусиль користувача. Він один з безпечних видів устаткування має клапан захисту на випадок перевантаження. Мобільність домкрата дозволяє підкотити його в потрібне місце і надійно зафіксувати.

Відмінна стійкість дозволяє легко і надійно підняти одну сторону автомобіля на необхідну висоту для виконання робіт. На його установку в робоче положення потрібно мінімум часу. Вибираємо подкатной домкрат, але пам’ятаємо, що і у нього є недоліки. Головним недоліком його є обов’язкова присутність твердої поверхні при його установці в робоче положення. Його значні габарити і вага не зручні при транспортуванні в автомобілі. Відповідним для нього є місце в гаражі, на СТО і в шиномонтажной майстерні.

Як вибрати подкатной домкрат.

Який вибрати подкатной, щоб бути гарантованим від помилки? Потрібно пам’ятати, що будь-який подібний агрегат, має свої недоліки і переваги. Використання підкатні домкрата певного типу залежить від ряду факторів. По-перше, де передбачається використання його в місті або за межами його. В індивідуальному гаражі він вибирається виходячи з ваги автомобіля без урахування швидкості підйому. У шиномонтажной майстерні і СТО обов’язковим буде вимога великій швидкості підйому і вантажопідйомності.

Як вибрати подкатной домкрат для автомобіля, що має низьку посадку? У цьому випадку потрібно обов’язково врахувати висоту обираного домкрата для нормального підведення його під автомобіль. Фахівці не рекомендують працювати з домкратом на найбільшій висоті його підйому, може бути деформація кузова. Крім того, воізбежаніе отримання вм’ятин не радять купувати потужні домкрати з малою опорною п’ятою.

Який домкрат вибрати для автомобіля? Ринок пропонує домкрати Miol, Ultra і Sigma, що відрізняються компактністю розмірів і хорошою вантажопідйомністю. Є прийнятні по функціоналу і ціною китайські і тайванські вироби і більш дорогі європейські – вирішувати користувачеві.

Інші види домкратів, принцип дії, їхні переваги й недоліки.

У наш час виділяють основні види автомобільних домкратів: гідравлічні, пневматичні та механічний (рейкові і гвинтові). Який домкрат вибрати для своїх потреб, можна визначитися виходячи із завдань, які доведеться вирішувати, використовуючи його. До гідравлічних домкратів, крім підкатні відносяться пляшковий (вертикальний). Принцип роботи у нього, як у підкатні діапазон застосування широкий, універсальний і компактний. До недоліків можна віднести обов’язкова транспортування і зберігання у вертикальному положенні.

В основі роботи пневматичного домкрата закладено використання повітря. Великого поширення вони не отримали через труднощі утримання повітря в стислому стані. Перевагою є здатність працювати у важкодоступному місці у разі проведення рятувальних та аварійних робіт. Гвинтові домкрати – в основі лежить принцип Архимедова гвинта, такими виробами комплектуються сучасні автомашини.
Має малу вагу, компактний, простий в роботі і досить дешевий. Можливе використання на автомобілях з дуже низькою посадкою. Основні недоліки укладені в малому який підіймається вазі, при поганій підгонці різьби гвинта і шарніра можливий перекіс. Використовувати можна тільки при установці колісних упорів.


Не пропустіть