Поради та рекомендації з продажу автомобіля

Як би ви не любили свого «залізного коня», але завжди приходить той момент, що його пора міняти на нового. І тоді кожен замислюється, як же продати старенький автомобіль. Що стосується конкретних порад з цього, потрібно сказати, що не простій справі, то вони найрізноманітніші. Ось деякі з них.

Ціна

Почати варто, природно з визначення ціни на ваш автомобіль. Одним з найпоширеніших способів встановлення вартості вживаного автомобіля, це пошук в оголошеннях автомобілів тієї ж марки, що і ваш і зі схожими характеристиками, і подивитися їх вартість. Візьміть максимальну і мінімальну ціну за подібний вашому автомобіль і поставте середню за свій. Так само вартість автомобіля повинна містити в собі і передбачувану вартість знижки, тобто ту суму, яку ви готові скинути в процесі торгу з покупцем.

Опис і характеристики автомобіля

При подачі оголошення вказуйте всі достоїнства вашого автомобіля. Не забудьте про акустику, наявність кондиціонера, литі диски, про це обов’язково потрібно написати. Запам’ятайте, чим більш якісно і красиво ви опишіть свій автомобіль, тим швидше і вигідніше ви його продасте. Зрозуміло, про недоліки, краще коректно промовчати. Але якщо ж автомобіль після ДТП, то про це потрібно написати обов’язково, приховувати цей факт не можна.

Як розмістити оголошення

Найкраще для розміщення вашого оголошення задіяти максимальну кількість ресурсів: соцмережі, газети, інтернет-сайти з продажу авто і т.д. Дуже добре, якщо крім тексту ваше оголошення буде містити і фото автомобіля. Пам’ятайте знімки повинні бути якісними, що не замитими, а автомобіль на них чистим.
Передпродажна підготовка автомобіля
При наявності, у автомобіля несправностей їх необхідно ліквідувати. Але деякі власники, волію не займатися ремонт ом автомобіля, а просто повідомляють про дефекти покупцеві, роблячи знижку на вартість ремонту. Досвідчені автолюбителі радять обов’язково провести чистку салону, відполірувати кузов автомобіля і перед показом, обов’язково, помити автомобіль. Можна зробити ще й мийку двигуна, завдяки чому ви ліквідовуєте всі сліди від підтікання масла. Але досвідчений покупець, в даному випадку, обов’язково замислиться про те, що автомобіль, швидше за все, несправний. Тому, якщо у вас все з машиною в порядку, то під капотом краще нічого не мити.

Як говорити з покупцем і оформляти документи?

Під час розмови з потенційним покупцем, який оглядає ваш автомобіль, ведіть себе спокійно і впевнено. Ніколи не нав’язуйте автомобіль, тим самим ви ризикуєте взагалі відлякати його. Але, красиво розрекламовані якості і характеристики автомобіля, тільки допоможуть вам при продажу автомобіля. Обов’язково не забудьте згадати про те як авто веде себе на дорозі. Влаштуйте, свого роду, тест-драйв покупцеві і дозвольте йому самому проїхатися за кермом.
Якщо ви вже обговорюєте угоду, то доцільно попросити у покупець невеликий задаток. Це послужить для вас свого роду гарантією від витрати часу, і може покрити витрати, якщо покупець несподівано відмовиться від покупки. Тільки після цього знімайте автомобіль з обліку і оформляйте договір про купівлю-продаж.