Водіям нагадали про штраф за відсутність аптечки в авто

Користування транспортним засобом, у якому відсутня аптечка, вважається порушенням правил дорожнього руху. Тобто кермувальник повинен нести відповідальність за порушення цієї норми.

Згідно ПДР, що водії повинні мати в автомобілі аптечку, знак аварійної зупинки та вогнегасник. Якщо у водія відсутня аптечка, поліцейські можуть звинуватити його у порушенні ПДР та виписати штраф у розмірі 340 грн. Це порушення найчастіше кваліфікують за ч.1 ст.121 КУпАП.

Висуваючи звинувачення в тому, що водій керує автомобілем, який має технічну несправність (відсутність аптечки), при якій експлуатація транспортного засобу заборонена. Проте тут є певні нюанси.

Відсутність аптечки і вогнегасника у приватному авто (яке не використовується для надання послуг з перевезення пасажирів) тягне за собою лише попередження.

У жодному нормативному документі не передбачена окрема відповідальність за водіння без аптечки приватного автомобіля. Це прописано у ст. 125 КУпАП.

Тоді як відсутність аптечки у ТЗ, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів тягне за собою накладення штрафу у розмірі 680 грн.

Повторне порушення протягом року тягне за собою позбавлення водійського посвідчення на строк від трьох до шести місяців або адміністративний арешт на строк від п’яти до десяти діб.


Не пропустіть