Що робити, як закінчився строк дії «тимчасового» посвідчення водія під час воєнного стану

«Тимчасове» посвідчення водія передбачає обмежене право керування. Зокрема, власнику такого посвідчення дозволяється керувати транспортним засобом відповідної категорії з дозволеною швидкістю не більше 70 кілометрів на годину. Після спливу дворічного терміну таке «тимчасове» посвідчення втрачає свою чинність і відповідно керувати з таким документом заборонено.

Однак, у зв’язку з воєнним станом держава намагається пом’якшити для громадян вимоги та правила, які діяли в мирний час. На початку повномасштабної війни Кабмін дозволив керувати транспортними засобами відповідної категорії за наявності посвідчення водія, виданого вперше, строк дії якого закінчився. При цьому, постановою Уряду не встановлено обмежень по швидкості керування. Також не беруться до уваги скоєні таким водієм порушення ПДР протягом 2-х років.

Отже, на сьогодні законодавчо дозволено керувати транспортними засобами з протермінованими посвідченнями водія (виданими вперше). А також скасовано обмеження у забороні перевищувати швидкість 70 кілометрів на годину. Тобто можливості керування при наявності протермінованого посвідчення водія прирівняні до повноцінних можливостей як при постійному посвідченні водія.

Керувати з такими протермінованими посвідченнями можна у період дії воєнного стану та протягом року з дня припинення або скасування дії воєнного стану.

Джерело Дорожній Адвокат

Не пропустіть