Способи розрізнити битий автомобіль при покупці

Автомобільний ринок пропонує багатство блискучих, вбраних “з голочки” моделей. Проте деяким автомобілістам переважніше купувати машини на вторинному ринку, тобто з рук. Одна з найголовніших небезпек, що підстерігають покупців на цьому шляху – биті автомобілі. При покупці авто, головне визначити не тільки його вік і пробіг, але й наявність в його “послужному” списку ДТП. Як це зробити? Самі продавці, цілком природно, подібною інформацією діляться неохоче, проте є кілька способів, за якими можна самостійно визначити “битость” автомобіля.

1. По-перше потрібно провести ретельний візуальний огляд, але заздалегідь переконаєтеся, що автомобіль чистий. Вивчіть відстань між кузовними деталями – у битого автомобіля вони різні. При уважному огляді під світлом від яскравої лампи можна помітити, що окремі деталі пофарбовані в один колір, тоді як весь кузов пофарбований в іншій. Також, можна вдатися до старого перевіреного способу з магнітом – там де був нанесений шар шпаклівки, магніт буде триматися гірше. Щоб визначити збереження бампера, досить постукати по ньому кісточками пальців – там, де була шпаклівка, можна буде почути характерний звук.

2. Не зайвим буде оглянути і шви автомобіля. У салоні підійміть килимок і пройдіться поглядом по швах. На сучасних автомобілебудівних заводах використовується точкова зварювання, а в ремонтних майстернях використовують напівавтомат. Також слід перевірити герметик, яким шов покривають. Можна взяти олівець або ручку і спробувати герметик на ступінь твердості, якщо в різних місцях вона різна, то найімовірніше, автомобіль побував у майстерні. Під капотом теж є шви, які можуть розповісти історію автомобіля, вивчіть їх. Якщо, відігнувши ущільнювачі дверей, багажника, лобового і заднього скла, Ви помітили, що фарба під ними відрізняється від загального кольору кузова – це явна ознака недобросовісної роботи маляра.

3. Один з найпростіших і швидких способів розпізнати “битость” автомобіля – подивитися на маркування дати виготовлення бічних дзеркал заднього виду або стекол. Якщо вона різниться, або дата зовсім свіжа – автомобіль швидше за все брав участь в аварії.

4. Запитайте у продавця, на якому СТО обслуговували автомобіль. Як правило, свіжі автомобілі обслуговуються у фірмових сервісних центрах, де зберігається їх “історія хвороби”. Якщо звернутися до зазначеного центр і повідомити про намір продовжувати використовувати їх послуги, то співробітники автосервісу без проблем можуть надати інформацію про автомобіль.

5. Уважно вивчіть кузовну геометрію автомобіля. Якщо кути установки коліс порушені, і знаходяться поза заводський норми- сміливо відмовляйтесь від покупки.

Не варто думати, що всі старі автомобілі брали участь в аваріях – деякі просто пройшли стадію нової фарбування. Причому, часто це робить автомобіль дійсно виграшним – стираються різні поверхневі дефекти, придбані за багато років використання. Однак, якщо Ви впевнені в тому, що автомобіль пройшов через неякісний ремонт – краще від нього відмовитися.


Не пропустіть