Вчені: синє світло не дасть водієві заснути під час їзди

Дослідження проводили вчені з Інституту Бордо ім. Сегалена (Франція) та їх шведські колеги. В рамках досвіду були набрані 48 чоловіків-добровольців, яким належало проїхати чотириста км за кермом кара протягом 3-х ночей. При всьому цьому дозволялося робити перерви на 15 хвилин посеред шляху. У експериментальний кар була встановлена ​​блакитна світлодіодна лампа.

Частина водіїв під час поїздки включали лампу, інша частина пила каву (2 чашечки, перед початком поїздки і під час перерви). При цьому якимсь водіям дістався каву без кофеїну, про що вони не знали. Таким чином, перевірявся також ефект “плацебо”.

За результатами експерименту з’ясувалося, що синій світло вплине на водія приблизно так само, як і кава. Мінус підбадьорливого напою в тому, що діє він лише протягом деякого часу після прийняття. А синій світло можнож не вимикати вообщем під час шляху.

Вчені розцінювали події водіїв у процесі управління каром. Приміром, заїзд на дорожню розмітку (коли шофер стомлюється і втрачає уважність). Добровольці, у яких полум’янів голубий світло, перетинали розмітку 15 разів. Водії, які “рятувалися” чашкою кави, наїжджали на смуги розмітки 13 разів. Ті ж, хто пив каву без кофеїну, спостерігали за дорогою гірше всіх – 26 наїздів на розмітку.

Фахівці вважають, що “сила” блакитного світла в тому, що він діє певним чином на клітинки мозку, підсилюючи концентрацію уваги. Крім того, він пригнічує подія мелатоніну – гормону, який викликає сонливість. Вчені переконані, що грамотне застосування блакитний підсвічування в салонах автомобілів, закладений на кроці виробництва машинки, посприяло б знизити кількість ДТП на дорогах.

У подальшому вчені хочуть повторити досвід, але в якості піддослідних запросять дам і пенсіонерів, передає “Російська газета”.


Не пропустіть