Купувати чи гібридний автомобіль?

Засоби масової інформації рясніють гаслами, що закликають нас із вами задуматися про стан довкілля. Світові знаменитості буквально в кожному інтерв’ю заявляють про свою прихильність до здорового способу життя, шаленої любові до природи. Але, висловлюючись побутовою мовою, скільки ж коштує в грошовому еквіваленті така лояльність до екології? З іншого боку, якщо ми не будемо замислюватися про природу, чи не втратимо ми в майбутньому набагато більше, ніж маємо зараз? Серед автолюбителів (та й не тільки) все більш популярними стають гібридні автомобілі, які набагато менше забруднюють навколишнє середовище і в той же час володіють кращими технічними характеристиками. Це правильна тенденція, особливо у зв’язку із збільшеним увагою до природи. Гібридні автомобілі з’явилися ще на початку 1900-х років в Америці та Німеччині, проте швидко втратили популярність.

Заплативши певну суму грошей за електричний або гібридний автомобіль, і тим самим заощадивши в перспективі велика кількість палива, ви опиняєтеся не таким вже корисним для суспільства. Так, це, звичайно, дивно, але не завжди подібні ініціативи так вже відразу змінюють світ на краще. Нехай ваша машина не є джерелом забруднення міста вуглеводнями, але це ще не означає, що ви вже внесли лепту в збереження екології свого населеного пункту. Насправді, все залежить від вашого місця розташування. Якщо ви живете в дуже забрудненому місті, з безліччю заводів, ваша одинична ініціатива не матиме рівно ніякого результату. На сьогоднішній день найчистіший і надійне джерело електроенергії виробляється на атомних електростанціях.

Тому, якщо ви проживаєте в місті, в якому переважає саме такий спосіб видобутку електрики, має сенс купити гібридний автомобіль. Якщо ж ви проживаєте в населеному пункті, де електроенергію виробляють за допомогою вугілля або мазуту, то подібний автомобіль буде недоречний. По-перше, ви заощадите не так багато енергії, а по-друге, ви завдасте ще більшої шкоди довкіллю через те, що при виробленні електроенергії для вашого гібрида електростанція завдасть шкоди більше, ніж якщо б ви використовували автомобіль з бензиновим двигуном. У даній ситуації гібридне транспортний засіб можна навіть порівняти з позашляховиком. Якщо ви плануєте придбати собі новий автомобіль, і вам дуже хочеться зупинитися саме на гібридному варіанті (неважливо, з метою економії палива або бажання посприяти збереження навколишнього середовища), то вам всього лише потрібно зрозуміти, в якому середовищі ви живете. Іноді, через особливості місцевості, може виявитися, що ваше бажання попросту нездійсненно або позбавлена ​​практичної цінності.


Не пропустіть