В Україні стане простіше користуватись європротоколом

Нова редакція закону «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» передбачає скасування ліміта виплат за європротоколом. Спочатку, за поданням МТСБУ (Моторного (транспортного) страхового бюро України) граничний розмір виплати буде збільшено до 80 тис. грн. з поточних 50 тисяч. Потім, коли новий закон буде прийнято, ліміти по європротоколу скасують узагалі.

Відтоді будь-яке ДТП, що підпадає під умови врегулювання за європротоколом, можна буде оформити за його допомогою, не думаючи про те, чи не перевищить сума ремонту ліміт. Крім того, норми нового закону мають значно підвищити рівень захисту людей, що постраждали в ДТП.

Європротокол – спрощений спосіб оформлення ДТП та спеціальний бланк повідомлення про її настання. Європротокол заповнюється водіями-учасниками безпосередньо на місці аварії (як у паперовому вигляді, так і в електронній формі), а потім надається страховику та є підставою для виплати страхового відшкодування постраждалому. За підсумками 9 міс. 2021 р., 36% ДТП врегульовувалися за його допомогою за спрощеною процедурою оформлення: без виклику поліції, тривалого очікування, судового засідання та сплати штрафу винуватцем.

Джерело ТСН

Не пропустіть