Який штраф за миття автомобіля біля річки

В Україні порушники природоохоронної зони річок можуть отримати штраф у розмірі від 340 гривень до 1700 гривень.

Як зазначає начальник інспекції з контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом Полтави Руслан Редько, до відповідальності будуть притягувати громадян та посадових осіб, передає ecotown.com.ua.

Зокрема, у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм і на островах забороняється:

– миття і обслуговування транспортних засобів;

– виділення нових земельних ділянок для житлової забудови та об’єктів промислово-складського призначення;

– влаштування помийних і вигрібних ям, звалищ сміття, кладовищ, гноєсховищ, накопичування рідких і твердих відходів виробництва;

– скидання неочищених стічних вод, використовуючи рельєф місцевості (балки, пониззя тощо), а також потічки; зберігання та застосування пестицидів і добрив;
– розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і заліснення), а також, садівництво та городництво;

– руйнування русел річок, струмків та водотоків; будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних і лінійних), у тому числі, дач, гаражів і стоянок автомобілів.

«Порушення встановленого режиму використання територій в межах водоохоронних зон та прибережних захисних смугах карається штрафом», – наголошує фахівець.

Зокрема, для охорони від забруднення та засмічення поверхневих водних об’єктів Полтави в межах водоохоронних зон встановлені планувальні обмеження за мінімальними параметрами, наголошує Руслан Редько.

«Заборона діє в 50 м від річки Ворскла і в 25 м від річок Коломак та Тарапунька по всій їх протяжності, – пояснює фахівець. – Існуючі об’єкти в межах водоохоронних зон дозволяється експлуатувати лише за умови дотримання режиму використання зазначених територій».