Класифікація, назви і моделі кузовів автомобілів

Зовнішній вигляд автомобіля має важливе значення. Кузов – перше, що кидається в очі, він визначає вигляд автомобіля і його зовнішні дані. Існують різні типи і моделі кузовів автомобілів, і є сенс детально їх розглянути.

Кабрио – починаючи з 1930-х років являє собою відкритий прогулянковий кузов, верх якого забирається. Форма кузова може бути будь-хто. Купе – закритий кузов з двома боковими двері ми. Таким типом кузова володіють спортивні машини, що мають динамічний і стрімкий вигляд.
Кросовер – тип кузова багатофункціонального автомобіля. Спроба поєднати характеристики потужного позашляховика і комфортного седана.
Лімузин – кузов автомобіля представницького класу, що має перегородку у вигляді об’ємного скла, що відокремлює перший сидіння від інших.
Мінівеном називають універсал, що володіє підвищеною місткістю і коротким капотом. Зазвичай в пасажирському салоні розташовано три ряди сидінь.
Кузовом типу «пікап» оснащені вантажопасажирські автомобілі з відкритою платформою. Такі автомобілі найчастіше повнопривідні.
Кузов відкритих напівспортивних автомобілів на двох називається родстер. Дах складається або в відділення, розташоване за сидіннями, або в багажник.
Седан – найпоширеніший вид кузова, «стандартний трехоб’емнік». Кузов має чотири бічні двері і структурно відокремлене від салону багажне відділення. Седан є найпрестижнішим і комфортним після лімузина.
Універсалом називають об’єднані під спільним дахом пасажирський салон і багажний (вантажний) відсік з майже вертикально розташованої задніми дверима.
Хетчбек – практичний автомобіль з п’ятьма або трьома дверима, одна з яких розташована ззаду. Хетчбек є проміжним типом кузова між універсалом і седаном. За популярністю цей тип кузова поступається тільки седану.
І, нарешті, позашляховик – автомобіль, що володіє підвищеною прохідністю і великим дорожнім просвітом. Кузов позашляховика зазвичай оснащений задніми дверима, а автомобіль – повним приводом коліс.


Не пропустіть