Що таке дорожній просвіт?

Дорожній просвіт або кліренс автомобіля – це відстань від дорожнього покриття до самої нижньої частини автомобіля (не рахуючи, зрозуміло, коліс). Автомобілі, що відносяться до класу позашляховиків, як правило, мають своєї самою нижньою частиною картер роздавальної коробки або картери провідним мостів. Самою нижньою частиною легкових автомобілів зазвичай є резонатор, тобто середня частина глушника. Чим дорожній просвіт менше, тим більшу стійкість набуває автомобіль на високих швидкостях. Спортивні автомобілі характеризуються малим кліренсом. Позашляховики ж, відповідно, володіють великим кліренсом, тому що чим більше кліренс, тим вище прохідність. Отже, ситуація наступна: чим більше кліренс, тим краще прохідність, але менше стійкість при високій швидкості.

Найімовірніше, саме по це цієї причини останнім часом користуються великою популярністю так звані «паркетні позашляховики», що представляють собою певний компроміс між міським типом автомобіля і машиною для бездоріжжя.

Зміна величини кліренсу (дорожнього просвіту)
При збільшенні кліренсу, як мовиться, кустарними методами (монтаж високих пружин, проставок, ресор та ін.) Призводить до істотного зниження стійкості навіть на порівняно невисоких швидкостях. Тому цю процедуру слід виконувати тільки в спеціальних автоцентрах, що володіють ліцензією на модифікацію автомобільних конструкцій. Справа в тому, що при зміні кліренсу потрібно перерассчитать развесовку кузова, встановити інші амортизатори, додаткові спойлери-стабілізатори, а іноді навіть змінити конструкцію рульового управління, в іншому випадку автомобіль може зовсім «полетіти» з дороги. Заводи-виробники, як правило, настійно не рекомендують проводити операції по зміні дорожнього просвіту.


Не пропустіть