Що таке турбодизель?

Турбодизель – це скорочена назва дизельного двигуна, потужність якого підвищена за допомогою турбонаддува. У двигуні внутрішнього згоряння робочий хід поршня забезпечується тепловим розширенням продуктів згоряння паливно-повітряної суміші. У дизельному двигуні в циліндри надходить повітря, нагрівається до 700-800 градусів Цельсія і після цього в камеру впорскується паливо. У момент уприскування навколо палива утворюються осередки загоряння і вся суміш самозаймається. Для нормального загоряння повітря і паливо повинні знаходиться в камері в певній пропорції. Таким чином, щоб збільшити кількість палива, що подається в камеру згоряння в одному циклі і тим самим збільшити потужність двигуна, об’єм повітря потрібно збільшити в такій же пропорції. Саме це лежить в основі дії турбированного двигуна.

Для додаткового нагнітання повітря в циліндри двигуна може використовуватися або турбокомпресор, або механічний нагнітач. В обох випадках стиснене повітря подається у впускний колектор двигуна обертовим компресорним колесом. Саме ж компресорне колесо приводиться в рух або ременем, передавальним потужність безпосередньо від обертового двигуна, або ж турбінним колесом. Другий випадок – це випадок турбокомпресора. У корпус турбінного колеса під тиском потрапляють відпрацьовані гази, які витісняються поршнями. Саме їх енергію використовує турбокомпресор для обертання (гаряча равлик).

За рахунок вищеописаних процесів у турбодвигунів зменшується витрата палива (г / (кВт * год)), а також знімається велика потужність з одиниці об’єму двигуна. Це дає можливість підняти потужність невеликого мотора, не збільшуючи обороти. Крім цього, у турбодизеля оптимізується згоряння у високогірних районах, таким чином підвищується «висотність» автомобіля.


Не пропустіть