Автоматична коробка перемикання передач

Практично всі поломки і що з’явилися несправності в АКПП викликані неправильною експлуатацією і, що зовсім неприпустимо несвоєчасним технічним обслуговуванням. Коробка автомат забезпечує водієві комфортність водіння і умов експлуатації автомобіля, плавність руху, поліпшену прохідність. Але разом з тим у автомобіля з АКПП нижче ккд в порівнянні з механічною коробкою, він менш економічний через гідротрансформатора збільшує витрату палива. Але, незважаючи або всупереч, але авто з автоматом міцно і на довго увійшов у наше життя. Для того, що б її не псувати необхідно вчасно проходити сервісне обслуговування та оперативно реагувати на прояв виниклих несправностей. Якщо коробка зафіксувавши один з режимів, перестала реагувати на дії водія, проігнорувати її тривожний сигнал навряд чи вдасться. Жорстке перемикання передач або виниклі ривки при русі служать сигналом про появу несправності.

Якщо при спробі збільшити швидкість, обороти двигуна спочатку зростають, без відчутного розгону авто, а потім знижуються до норми в умовах обраної передачі і швидкості, то це говорить про те, що в коробці впав тиск, в результаті чого відбувається стиснення дисків. Збільшити термін експлуатації автомобіля з автоматичною коробкою передач цілком припустимо, за умови, що несприятливі режими роботи для неї будуть виключені. Автомат може перегрітися, якщо використовувати автомобіль як тяглову силу при перевезенні вантажів вагою, що перевищує власний, на велику відстань. Тривала пробуксовка змусить масло в коробці перегрітися. При рухомому авто не можна переводити важіль селектора в положення парковки або реверсу, необхідно автомобіль спочатку зупинити. Протікання масла здатні привести до виходу з ладу АКПП.

Використовувати тільки рекомендовані масла. Відмова від роботи одного з датчиків може привести до поломки коробки, оскільки бортовий комп’ютер використовує показники датчиків для визначення режимів роботи АКПП. Якщо автомобіль пробуксовує на місці, то причиною може бути знос фрикційних дисків, які необхідно замінити знос їх масляних кілець ущільнювачів, а також обрив або знос манжет поршня муфти прямого ходу, що також вимагає заміни. Заїв клапан перемикання швидкостей, перешкоджає руху авто, піддають розбиранні і очищенню. Причин, за якими автомобіль працює некоректно, може бути безліч, і виявити справжню здатні тільки грамотні фахівці, внаслідок чого слід звернути в сервісний центр за консультацією.


Не пропустіть