Саморобна паливний насос

Паливний насос – один з найважливіших компонентів рухової системи, яка забезпечує подачу палива в саме серце автомобіля. Один з вузлів автомобіля, який виходить з ладу паливний насос займає не останнє місце і тому виникає питання «чи можна зробити” саморобний паливний насос “.

Коли тільки з’явилися перші автомобілі, про паливних насосах ще ніхто не знав, тому що паливо з бака потрапляло в двигун через найпростіший паливопровід під впливом гравітації. Але з тих часів минуло багато років і сьогодні роботу сучасного двигуна без бензонасоса уявити просто не можливо.

Сучасні автомобілі обладнані двома видами паливних насосів.

Це механічні насоси та електричні. Потихеньку механічні насоси так само стають історією, оскільки ними оснащені автомобілі карбюраторного типу, яким на зміну приходять автомобілі з інжекторним двигуном.

Механічний насос служить для уприскування палива в карбюратор, засмоктуючи його в двигун з паливного бака. Така система працює під низьким тиском і в зв’язку з цим, насос розташований в безпосередній близькості від карбюратора.

Саморобний паливний насос

Електричними насосами оснащені автомобілі з інжекторним двигуном. Тут паливо з бака в двигун подається під високим тиском. Електричні насоси розташовані всередині паливного бака.
Є моделі автомобілів, які оснащені двома паливними насосами.

Принцип дії електричного паливного насоса простий.

Він впорскує в двигун бензин через форсунки інжектора. У старих автомобілях швидкість роботи насос постійна, а ось в нових авто швидкість може залежати від різних факторів. Блок керування автомобіля контролює роботу паливного насоса, враховуючи розташування дроселя, а так само співвідношення повітря і палива. Електричний насос відрізняється від механічного тим, що він занадто галасливий і швидко нагрівається. З цієї причини він розташовується в паливному баку, оскільки паливо поглинає шум і одночасно охолоджує бензонасос.

Головне в бензонасосі – це електричний двигун, тому шанс зробити саморобний паливний насос є. Повертаючи замок запалювання, блок керування автомобіля посилає сигнал на запуск паливного насоса, після чого, в нього потрапляє електричний заряд. Усередині насоса починає працювати мотор, який дозволяє досягти потрібного тиску. Якщо сигнал про роботу двигуна не надійшов через двох секунди, паливний насос відключається самостійно. Це гарантує додаткову безпеку, як для автомобіля, так і для його власника. Далі, через додатковий фільтр, в насос закачується паливо і вилітає з нього через односторонній клапан, потім проходить ще один фільтр і відправляється на форсунки, з яких відбувається прямий впорскування палива у двигун.

Чи можна зробити саморобний паливний насос.

У наш час є умільці, які можуть зібрати паливний насос своїми руками, замінити його, при цьому, не витративши великих грошей і часу. Для цього купується звичайний бензонасос, який коштує набагато дешевше оригіналу і фільтр. Вся складність полягає тільки в знятті бензобака, тому що в більшості випадків доведеться лізти під машину. Потрібно купити бензонасос з широкою фішкою підключення проводів і приєднати його за допомогою гумового шланга до клапана тиску бензину. У місці з’єднання краще поставити два додаткових хомута, що забезпечить додаткову надійність. Варіантів заміни та встановлення паливного насоса дуже багато і всі вони індивідуальні, під кожен автомобіль свій спосіб. Але потрібно пам’ятати, що не завжди мета виправдовує засоби. Іноді правильніше звернутися до фахівців, які проведуть точну діагностику і виконають якісну роботу по ремонту або заміні паливного насоса.

Сучасні паливні насоси досить надійні і можуть прослужити довгий час, але так само несподівано вони можуть вийти з ладу або зажадати повної заміни. Це може залежати від стану паливного фільтра і від якості бензину. Так само паливний насос може бути виведений з ладу в процесі експлуатації двигуна автомобіля при порожньому паливному баку.

Знос паливного фільтра.

Першою ознакою зносу паливного фільтра може бути низький тиск, яке проявляється у зменшенні потужності двигуна або несподіваної його зупинки. Коли відбувається поломка насоса, паливо перестає надходити в двигун, в слідстві автомобіль завести неможливо. Для продовження життя паливного насоса потрібно не забувати, своєчасно, міняти паливний фільтр, а так само стежити за тим, щоб паливний бак був завжди наповнений хоча б на половину. В іншому випадку насос буде працювати на граничній потужності, а це призведе до скорочення його терміну служби.

Вартість паливних насосів.

Вартість паливних насосів різна, все залежить від марки і комплектації автомобіля. Так само насос можна придбати як новий, так і колишнього вживання. Все залежить від вашого бажання.


Не пропустіть