Причини заміни паливного фільтра

Автомобілів стає все більше і більше, тому все більше число людей хочуть навчитися розбиратися в пристрої автомобіля. Це допоможе заощадити кошти на ремонт в майстерні. У цій статті описується призначення паливних фільтрів, способи і правила їх заміни, причини заміни паливного фільтра, термін придатності фільтрів.

Для чого потрібен паливний фільтр.

Паливний фільтр необхідний для очищення палива. Після паливного фільтра паливо надходить в паливну магістраль. Потім у двигун. Паливні фільтри присутні в різних системах автомобіля.

-паливний фільтр в карбюраторної системі потрібен для того, щоб не забруднити жиклери карбюратора.

-фільтр в інжекторній системі необхідний для додаткового очищення, адже інжекторна система дуже чутлива до забруднення. Якість очищення такого фільтра становить зазвичай близько 6 мікрон.

-в дизельних системах фільтри потрібні також для очищення. У дизельних системах, як правило, знаходиться 2 паливних фільтра. Один створений спеціально для грубого очищення, а інший – для тонкої (затримує частинки розміром близько 2 мікрон).

Причини заміни паливного фільтра.

Причини заміни паливних фільтрів очевидні! Їх потрібно міняти, так як фільтри – елемент безпеки. Фільтри очищають паливо, запобігаючи потрапляння бруду і домішок в різні системи автомобіля. Отже, очевидна причина заміни паливного фільтра – його забруднення.

Друга причина – давно не проводилася заміна. Досвідчені водії знають, на який період вистачає фільтра. У більшості випадків якість фільтрів залежить від ціни. На упаковці фільтра повинні бути вказані приблизні терміни придатності. Закінчення строку придатності (терміну експлуатації) – вірна причина заміни паливного фільтра.

Як правильно поміняти паливний фільтр.

Відомо, що паливний фільтр знаходиться в проміжку між паливним насосом і паливним баком. Повторюся, фільтр спрямований на затримку сторонніх домішок в паливі. Найлегший і практичний варіант – використовувати послуги автомайстерні, гарантуючи якісну роботу. Мінус цього варіанту – необхідність платити гроші. Якщо з якихось причин поміняти паливний фільтр потрібно самостійно, то допоможуть інструкції нижче.

-Перший справою потрібно приготувати необхідні інструменти. До таких відносяться: гайковий ключ, торцевий ключ, плоскогубці. У деяких випадках знадобляться спеціальні інструменти, але це можна назвати винятком. Непогано приготувати ліхтар (у разі поганого освітлення він допоможе). Потрібно приготувати чистячі засоби, за допомогою яких можна буде привести в порядок всі замазані місця. Про гумових рукавичках і звичайних окулярах не варто забувати. Не варто забувати і про новий фільтрі.

-позаботівшісь про дотримання техніки безпеки при роботі з вогненебезпечними речовинами, можна починати роботу. Для початку потрібно стравити тиск паливопроводів. Найпростіше це зробити в такий спосіб: витягнути запобіжник і чекати, поки двигун не затихне. Негативну акумуляторну клему краще від’єднати щоб уникнути займання парів палива. Тепер потрібно зняти фільтр з кронштейна. Все готово для установки нового фільтра. Застосовувати крепежи найкраще нові, так як старі можуть зноситися. Після установки потрібно все відкручені деталі встановити на їх належне місце. Після виконаної роботи двигун, швидше за все, не заведеться з першого разу. Після декількох спроб тиск в паливопроводів підвищиться, після чого автомобіль успішно заведеться.

Чи можна не міняти паливний фільтр.

Паливний фільтр затримує в собі непотрібні домішки і частинки, які не повинні потрапити в двигун і в інші частини автомобіля. З часом фільтр забруднюється все сильніше, знижуючи здатність пропускати через себе паливо. З цього можна зробити логічний висновок: паливні фільтри міняти потрібно обов’язково! Є способи чистити фільтри, але заміна забезпечить високу надійність і безпека.

Приблизний термін придатності паливних фільтрів.

Як розглянуто вище, міняти паливний фільтр необхідно. Непогано б міняти фільтр кожні 25 тисяч кілометрів. Ця цифра неточна, цілком можливо, що якісні фільтри служать на порядок довше. І навпаки – надмірно дешеві фільтри напевно не вражають якістю, а значить, тривалою роботою не можуть похвалитися.

Який краще використовувати паливний фільтр.

Вартість паливних фільтрів коливається від декількох сотень рублів до двох тисяч. Середня ціна не перевищує 500 рублів. Дорогі фільтри дозволить собі купити не кожен водій, але саме дорогі дадуть максимальний захист і зносостійкість. До таких відносяться «BIG INTER», «BOSCH», «CHAMPION» та інші. Для тривалої роботи фільтрів потрібно використовувати бензин перевірених компаній, які продають хороший, чистий бензин.


Не пропустіть