Робота насоса охолоджуючої рідини

Двигун будь-якого транспортного засобу охолоджується завдяки наявності охолоджуючої рідини, що циркулює по системі охолодження і здійснює ефективне відведення тепла від нагрітих вузлів і деталей. Завдяки їй, значно знижується робоча температура ДВС. Звичайно, щоб забезпечити ефективне охолодження, охолоджуюча рідина (ОЖ) повинна не просто бути в системі, вона повинна постійно в ній циркулювати, інакше в один з моментів може відбутися закипання ОЖ. Для забезпечення її циркуляції по системі двигуна використовується насос охолоджуючої рідини. По-іншому це пристрій називається водяним насосом, що не зовсім правильно, адже водою в системах охолодження двигунів автомобілів не користуються близько двадцяти років. Термін помпа, яким також користуються для позначення насоса, можна вважати більш правильним.

Для приведення в рух насоса ОЖ використовується електричний або ремінною привід, який може бути зчеплений з коленвалом або распредвалом. Останній варіант більш поширений, тому під час заміни насоса потрібно також знімати ремінь ГРМ, що помітно позначається на ускладненні роботи. На деяких сучасних автомобілях встановлюють додатковий електричний насос, завдяки чому система оснащується двома насосами з механічним і електричним приводом. У більшості випадків, коли трапляються несправності з насосом охолоджуючої рідини, йому потрібна заміна. Особливість його полягає в тому, що ремонтувати його можна не завжди, оскільки раптова поломка насоса чревата закипанням і псуванням двигуна.

Основні несправності насоса ОЖ
Протікання помпи. Ця проблема є смертельною для насоса, яку можна вирішити лише заміною пошкодженого механізму новим. Протікання виникають з різних причин, що полягає в поганій якості самого насоса ОЖ, проблемах системи охолодження і, звичайно, поломки, викликаних заканчивающимся ресурсом роботи;
Підвищений шум при роботі. Він може вказувати на проблеми, пов’язані з підшипником, використовуваним на насосі або крильчатці. Як правило, шум є першою ознакою зносу помпи, який вказує на необхідність її заміни.
Крім перерахованих, бувають інші причини несправностей, такі, як забруднення охолоджуючої рідини, яка засмічує насос, неправильно встановлені деталі та інші. Насос охолоджуючої рідини забезпечує оптимальну температуру роботи двигуна, тому якщо виникли його несправності, потрібно постаратися як можна швидко їх усунути.


Не пропустіть