Безконтактна система запалювання (БСЗ)

Кожен власник класичної моделі автомобіля, виробленої АвтоВАЗом, стикався з несправностями контактного запалювання. Це постійні Подгарі кулачків контакту, проблеми із запуском двигуна на морозі, необхідність у регулюванні зазорів контактів. Перераховані проблеми є головними, з якими потрібно вести постійну боротьбу. Сучасні технології і можливості радіоелектроніки дозволили зробити крок вперед, і для тих, кому набридло постійно регулювати запалювання на машині, усувати несправності, була придумана безконтактна система запалювання (БСЗ). Сьогодні вона з успіхом використовується на всіх сучасних модифікація автомобілів ВАЗ. Як працює безконтактне електронне запалювання? За назвою видно, що система БСЗ не використовує контакти і не має вище описаних проблем. У комплекті безконтактної системи запалювання будь-якої сучасної моделі автомобіля ВАЗ, имеются:

Трамблер нового типу.
Котушка запалювання.
Бронепровода.
Комутатор.

При використанні електронного запалювання необхідно встановити інші свічки запалювання. У будь-якому магазині автозапчастин продаються спеціальні свічки з позначкою «для електронної системи запалювання». Заміна буде потрібно через те, що БСЗ видає більш потужну іскру, і прості свічки від контактного запалювання вже не годяться.

На ринку електронних гаджетів самодельщикам пропонуються системи запалювання декількох виробників, які можна встановити самостійно, відмінних між собою за вартістю. Виходячи з практики, багато автолюбителів рекомендують використання більш дорогих безконтактних систем запалювання. Вони коштують дорожче, але одночасно з цим і набагато надійніше. Електронний комутатор, що видає більш потужну іскру, працює під великим навантаженням. Однак це дозволяє більш повно згоряти паливу, в результаті чого підвищується потужність двигуна, знижується токсичність вихлопу. З недорогими комплектами БСЗ часто виникають різні проблеми, а якісну БСЗ можна поставити на машині і забути про неї, вона буде працювати без проблем. У її використанні багато інших плюсів, наприклад, поліпшується завод двигуна при мінусових температурах, більш рівно відбувається розгін. Встановити безконтактну систему запалювання своїми руками можна без особливих проблем, особливо просто це зробити автолюбителям, хоча б трохи розуміється на машинах. З установкою допоможе інструкція, що додається до установчого комплекту. Якщо на вашому автомобілі ще не встановлена ​​система безконтактного запалення, то бажано встигнути змонтувати її до настання холодів: в холодні, морозні дні її переваги розкриються найбільш повною мірою.


Не пропустіть