Що таке детонація двигуна?

Якщо поведінка двигуна стало відрізнятися від нормального, наприклад, він стрибає або йде шум схожий на дзвін, це є явним симптомом детонації двигуна. Детонація двигуна – це передчасне займання паливної суміші, яке перед тим, як поршень опиниться в мертвій точці. При цьому переривається хід, і поршнем починається вчинення зворотних поступальних рухів. Явище детонації двигуна не повинно бути залишено без уваги, адже через це можуть відбутися втрати не тільки потужності двигуна, але і його псування. Через детонацію виникає додаткове тепло, відбувається сильний перегрів двигуна, від чого може відбутися пошкодження поршнів і внутрішньої поверхні циліндрів, а також руйнування прокладки ГБЦ. Також може різко збільшитися знос деталей кривошипно-шатунного механізму. Явище детонації відбувається з багатьох причин.

Детонації силового агрегату після вимкнення запалювання означає, що відбувається самозагорання палива. При цьому необхідно розглядати самозаймання, що відбувається через інерційного обертання коленвала і попадання робочої суміші всередину циліндра, де відбувається нагрів цієї суміші і займання. Завдяки цьому температура в камері згоряння ставати досить високою і з’являється робочий хід, передавальний поступальні дії іншому циліндру. Подібна засмикана робота зазвичай триває недовго. Іноді бувають випадки, при яких робота дозуючої системи йде постійно через те, що сильно відкрита заслінка камери один.

У цьому випадку може відбуватися детонація при холостих обертах. При відсутності на карбюраторі електромагнітного клапана, його треба встановити, щоб відключити подачу палива, коли вимкнено запалювання. Щоб вирішити проблему, перед вимиканням запалювання необхідно вичавити педаль акселератора. Завдяки цьому, в камеру згоряння почне надходити суміш, що призведе до охолодження її стінок, і завдяки цьому буде усунена причина, що викликає самозаймання. Детонація двигуна під час запуску може бути пов’язана з використанням не відповідає марки палива або низькоякісного палива. Проблема з не підходящої маркою палива вирішується установкою більш пізнього запалювання, завдяки чому в циліндрах досягається більш низька температура і низький тиск газів. Також не потрібно забувати про використання лише того типу палива, яке призначене саме для вашої моделі, потрібно враховувати якість палива. При наявності в бензині води і домішок, паливна суміш не виділятиме достатньо енергії, що призведе до погіршення роботи агрегату.


Не пропустіть