Що таке тахометр?

Кожен водій автомобіля прекрасно знає, що таке тахометр і знає його призначення. І це не дивно, оскільки тахометр є одним з головних приладів на приладовому щитку. Але є люди, які не звертають увагу на його свідчення і сильно недооцінюють його важливість. Подивившись на тахометр і інші прилади під час руху, обізнана людина побачить масу інформації про автомобіль. Основна функція тахометра – показувати частоту обертання колінчастого вала, тому тахометр несе в собі багато інформації про роботу двигуна. Також за допомогою тахометра можна вибрати потрібний момент для перемикання передач і підтримувати потрібний діапазон обертання колінчастого вала для утримання крутного моменту. Найперші тахометри були механічними і приводилися в рух завдяки тросу, приєднаному до двигуну. Трос передавав крутний момент на котушку, яка, у свою чергу, приводила стрілку приладу в рух.

У сучасному автомобілі на будь-якому тахометрі мається «червона зона». Вона показує гранично допустиму частоту обертання коленвала. Іншими словами, якщо ви побачите, що стрілка знаходиться в «червоній зоні», то негайно зменшуйте газ, інакше двигун може пошкодитися. Пристрій сучасного електронного тахометра складається з таких елементів як мікросхеми, датчики, магнітна котушка, дроти, циферблат і стрілка. Кожен з цих елементів взаємодіє один з одним, наприклад, магнітна котушка зберігає в собі енергію для руху стрілки. Коли сигнал від датчиків, встановлених на колінчастому валу, по проводах передається на мікросхему і посилюється, магнітна котушка відхиляє стрілку на деякий кут відповідно до частоти обертання. Крім аналогових тахометрів бувають ще й цифрові тахометри. Цифровий тахометр являє собою електронний дисплей, що показує кількість оборотів в хвилину в цифровому вираженні.

Як і будь-якого пристрою, у автомобільного тахометра є погрішності представлення даних. Цифровий тахометр може помилятися на 100 оборотів в хвилину від дійсних показань, у той час як у аналогового тахометра похибка може досягати до 500 оборотів в хвилину. Тепер ви знаєте, що таке тахометр, що це не просто циферблат зі стрілкою, схожий на годинник, а важливий елемент у складі автомобіля, що несе інформацію про роботу двигуна.


Не пропустіть