Адаптивна коробка передач, що це?

Конструкція авто є дуже раціональною, і за багато років свого існування не було жодної деталі, яка б не піддалася змінам для забезпечення більшої ефективності його роботи та забезпечення комфортного управління. Один з результатів модернізації це створення адаптивної коробки передач. Поняття адаптивної коробки передач має більше відношення до управління перемиканням, а не самій коробці передач. При її роботі відбувається підстроювання автомата під манеру водіння, забезпечуючи тим самим найбільший комфорт з управління ТЗ. Це можливо завдяки застосуванню електроніки для управління перемиканням. Адаптивної коробкою при виборі кращого режиму перемикання, враховуються такі чинники: манера розгону (спокійна або форсована), переважний режим руху, переважний режим прискорення, переважний режим гальмування.

Виходячи з цього, адаптивної коробкою через певний час починається зміна передач в режимі, який відповідає звичній манері їзди і темпу руху. Тільки ця коробка володіє істотним, але легко переборним недоліком. Після тривалої їзди у важких умовах, таких як пробка, адаптований КПП запам’ятовується цей режим, і подальші перемикання здійснюються як під час руху в пробці. Тому після подолання пробки, машиною може бути втрачена звична динаміка і їй знову потрібно «навчання» потрібній режиму. Для цього потрібно проїхати в необхідному темпі 20-30 хвилин, і все буде відновлено. Але вищеописаний автомат це не винятковий варіант побудови коробки-автомат.

Так на автомобілі може використовуватися секвентальная коробка, принцип роботи якої полягає у здійсненні переключення іншу передачу, що йде по порядку, вниз або вгору, наприклад з 4-й можна перемкнути на третій або 5-ю. Зазвичай така автоматична коробка встановлюється на гоночних авто. У порівнянні з секвентальною коробкою, механічна коробка передач дозволяє зробити установку потрібної передачі з будь-якого положення, наприклад з п’ятої на третю. Також слід зазначити, що для роботи автоматичної коробки передач використовується набір програм, якими, визначається, в якому саме режимі повинні здійснюватися необхідні перемикання. Серед них можна відзначити програми, завдяки яким здійснюється перемикання в спортивний режим, режим зимової дороги, режим їзди в гору, а також режим з вантажем. Завдяки адаптивної коробці автомат водій звільняється від необхідності вручну перемикати передачі, крім цього, коробкою-автомат створюються і підтримуються умови руху, які є найбільш комфортними для водія під час керування транспортним засобом.


Не пропустіть