В Україні помічені потужні бронеавтомобілі – на що вони здатні (Фото)

Сьогодні ми продовжимо розмову про найцікавіші бронеавтомобілі, які були передані Україні в рамках допомоги від західних країн. Видання Bigmir розповідає про бронеавтомобілі Mastif, отримані Україною від Великобританії. Фактично, ця бронемашина є «рідним братом» броньовика Wolfhound, тільки з трохи іншою формою кузова.

Головною особливістю броньовиків Mastiff є їхня підвищена стійкість до вибухових пристроїв, яка забезпечується не тільки посиленою бронею, а й V-подібним днищем. Воно дозволяє направити вибух у різні боки з-під машини. Крім цього, Mastiff PPV має додаткове бронювання сидінь на випадок зіткнення з перешкодами або підриву на міні.

На корпусній броні застосовується унікальний матеріал Dyneema Unidirectional (UD), який покращує захист та гнучкість. Стандартне бронювання бронемашини забезпечує захист екіпажу від стрілецької зброї калібру 7,62 мм, а додаткова броня здатна захистити екіпаж та піхотинців від зброї калібром до 12,7 мм.

В окремих випадках, на автомобіль встановлюється додатковий динамічний захист типу NERA, який за заявою виробників здатний захистити авто від гранатомета РПГ-7.

Бронеавтомобіль Mastiff має колісну формулу 6Х6, де всі ведучі колеса. У рух цей бронетранспортер наводить двигун Caterpilar на 330 к.с, який дозволяє йому розганятися по шосе до 105 км/год. Запас ходу автомобіля на одному баку складає близько 966 км.

Усередині може розміститися 2 особи екіпажу та 8 осіб десанту. Якщо говорити про озброєння самого бронеавтомобіля, то на нього можуть встановлюватися кулемети калібру 7,62 та 12,7 мм, а також 40мм автоматичний гранатомет або 20мм автоматична гармата.

Ціна броньовика Mastiff

За весь час британська армія укладала кілька контрактів на купівлю бронемашин Mstiff з 2008 до 2011 року. Середній цінник одного бронеавтомобіля, виходячи з вартості всіх 4 контрактів, становить близько 810 000 доларів.

Джерело newsyou.info

Не пропустіть