Стартувало виробництво української САУ “Богдана” (Фото)

Міністр оборони України Олексій Резников анонсував закупівлю вітчизняних колісних 155-мм САУ “Богдана” і продемонстрував фото в кабіні нової машини.

На фото – техніка українського виробництва. Міноборони не афішувало це, але весь минулий рік ми не припиняли закупівлі ОВТ у вітчизняних виробників. Там, де було можливо, у межах компетенції сприяли розгортанню у нових локаціях та збільшенню потужностей.

Так само минулого року після критичного періоду, коли значний обсяг ресурсів спрямовувався на імпорт необхідного для оборони, Міноборони підготувало перехід, щоб у 2023 році максимальний обсяг коштів було спрямовано українським виробникам. Це стосується усіх компонентів – від форми, взуття, бронежилетів і БПЛА до важкої зброї і боєприпасів.

На фото – українська САУ «Богдана» калібру 155-мм. Одна така артсистема успішно пройшла випробування на полі бою. Нові артсистеми Міноборони профінансувало ще навесні 2022 року. Танки західного виробництва, які надійдуть за кілька місяців, на фронті буде підтримувати українська – у всіх розуміннях цього слова – артилерія. Я вже озвучував свій підхід. Україна має бути максимально незалежною у всіх компонентах забезпечення оборони, де це можливо. Це робить нашу країну бажаним партнером, посилює наші позиції. Саме тому Міноборони нарощуватиме зусилля у контексті стимулювання українських виробників. Невдовзі представимо перші результати нашого руху щодо БПЛА.

Дійсно, одна експериментальна САУ “Богдана”, яка була у ЗСУ в минулому році, відзначилася і при звільненні остріва Змеїний, і при обороні Бахмута. І це всього лише одна єдина САУ. В той же час, французькі колісні САУ Caesar та чеські Dana чи словацькі Zuzanna зарекомендували себе, як дуже потужна і мобільна зброя. Отже рішення по виробництву колісних САУ “Богдана” э цілком виправданим і правильним. Крім того, на фото можна побачити, що Резников інспектував “Богдану” на новому шасі. Це вже не Краз. Подробиці про оновлену “Богдану” будуть згодом.

Джерело autoconsulting.com.ua

Не пропустіть