Українські розробники розсекретили бронеавтомобіль-безпілотник (Відео)

«АвтоКрАЗ» представив прототип армійського броньованого автомобіля Спартан з системою автономного водіння Pilotdrive від запорізької компанії «Інфоком Лтд».

Прототип КрАЗ Спартан оснащений комплексом спеціальних датчиків, що дозволяють автомобілю орієнтуватися в просторі. Зокрема встановлено тепловізор з системою автоматичного цілевказівника і захоплення, відеокамера з охопленням 360˚, передній і задній радари для виявлення перешкод, далекомір і ємнісний датчик присутності людини в радіусі 18 метрів. Як відзначили в КрАЗі, система аналізу і прийняття рішень спрацьовує за долі секунди, що дозволяє автомобілю миттєво реагувати на перешкоди. Машиною можна управляти дистанційно за допомогою планшета, «розумної рукавички» або операторської станції. Зв’язок між оператором та автомобілем здійснюється по цифрових каналах передачі даних WiFi / Wimax, заявлений радіус зв’язку – від 10 до 50 км.

Крім цього Спартан оснащений програмно-апаратним комплексом «SmartDrive» і системою навчання в реальному режимі часу «Teach-inDrive», завдяки яким електроніка запам’ятовує заданий маршрут.

Безпілотний КрАЗ Спартан розробляється для допомоги військовим в зоні бойових дій з метою мінімізації ризиків та збереження життя особового складу при виконанні різних тактичних завдань. За словами розробників, КрАЗи на автопілоті впораються з перевезенням боєприпасів, палива та медикаментів, а також відвезуть поранених з небезпечної зони.

«Як правило, такі пересування пов’язані з великими ризиками бути підбитими, а невеликий і маневрений безпілотник КрАЗ-Спартан підбити буде непросто. Але якщо навіть і підіб’ють, то люди не постраждають», – підкреслили на Кременчуцькому автомобільному заводі.

http://u-news.com.ua/


Не пропустіть