Бронеавтомобілі «Козак II» і «Спартан» у найбільшій спeцoпeрeцiї CБУ (ВІДЕО)

У четвер, 10 грудня в Красногорівці Донецької області Служба безпеки України провела спецоперацію з попередження терактів, в якій взяли участь сотні співробітників і десятки одиниць бронетехніки, пише autocentre.ua.

Операція проводилася за принципом «в кожне приміщення»: затримано 85 осіб, ймовірно причетних до терористичних угруповань ДНР і ЛНР. У спецоперації взяли участь більше 600 співробітників СБУ, а також співробітники Національної поліції, військовослужбовці Нацгвардії та Збройних сил України. У цьому їм допомагали близько 60 одиниць техніки. За оперативною інформацією, російські диверсанти планували теракти під час роздачі гуманітарної допомоги. У подальшому це повинно було використовуватися російською пропагандою.

У ході спецоперації відмінно себе показали новітні зразки української бронетехніки – автомобілі «Козак II» і КрАЗ «Спартан». І якщо машина Кременчуцького автозаводу вже неодноразово проявила себе в ході конфлікту на сході країни, то для «Козака» – це одне з перших таких завдань. Нагадаємо, що «Козак II» випускається столичною компанією «Практика». Шасі й силовий агрегат запозичені від італійської вантажівки Iveco EuroСargo. Влітку Національна Гвардія отримала перші десять таких машин. А всього до кінця року для військових було обіцяно закупити 100 одиниць такої техніки.