Пристрій і ремонт стоянкового гальма

Гальмо стоянки – це система утримання авто в нерухомому положенні на стоянках і для утримання його від мимовільного руху на ухилах. Найчастіше, щоб задіяти гальмо стоянки, потрібен спеціальний трос. Гальмуючи автомобіль, водій тягне рукоятку гальма стоянки до себе. Для оттормажіваніі автомобіля водієві потрібно злегка потягнути до себе гальмівну рукоятку, а потім повернути її в початкове положення. Рукоятка гальма стоянки пов’язана тросом з колодками задніх гальм. Водій притягує до себе рукоятку, тягнучи пов’язаний з нею проходить в оболонці сталевий трос разом з коромислом. Коромисло зрівнює зусилля натягу тросів, і вони натягує важелі в гальмах обох коліс пари. Важелі, впираючись в планки, розсовують колодки гальм в різні боки.

Як правило, в автомобілях, особливо позашляховиках, гальмо стоянки впливає на трансмісію, а не на колеса. Наприклад, у автомобілів ГАЗ-51А, 63А, М-21,13 він гальмує карданний вал, а іменується центральним гальмом. Ситуації застосування:

Початок руху на підйомі
Паркование на похилій площадці
Залишення машини ненадовго, щоб зайти в туалет або в магазин
Використання замін основного гальма (в пробці, на світлофорі і т. П.)
Відмова гальмівної педалі. При аварійній ситуації необхідно гальмувати сильним і різким натягом рукоятки гальма, не дозволяючи колодок гальма тривало пробуксовувати по барабану, так як через це накладки і взагалі весь гальмо відчувають перегрів, а це веде до зменшення гальмівного моменту.
Для забезпечення керованого заносу.
Ремонт стоянкового гальма найчастіше полягає в часткової або повної його заміні. Розглянемо процедури по заміні гальма стоянки. Зняти підлокітник праворуч від водія. Відкривається рукоятка і частина пристрою гальма стоянки. Зняти рукоятку і обробку з важеля. Знявши попільничку, відгвинтити два гвинти, зняти задню деталь центральній консолі. Відкрутити гайки з тросів гальма стоянки. Підняти авто. Зняти скоби, що фіксують обидва троса. Звільнити кожен трос в точках кріплення до кузова. Витягнути старий трос, витягнувши з направляючих втулки. Встановити нові троси, все зібрати і закріпити в зворотному порядку.


Не пропустіть