Основні несправності МКПП і способи їх усунення

Механічна коробка передач – це система шестерень, які входячи в зачеплення передають крутний момент від двигуна до приводу коліс. Коробка передач з механічним перемиканням вигідно відрізняється від автоматичної коробки розміром ККД і, відповідно, економічністю. Коробка передач такого типу має порівняно менш складну конструкцію. Автомобілі, оснащені коробкою такого типу, володіють хорошою динамікою розгону. Як і кожен пристрій, механічна коробка передач може з часом поламатися. Швидкість виникнення несправності залежить від режиму експлуатації та обслуговування механізмів, але навіть при самому ретельному технічному обслуговуванні з часом виникають несправності. При цьому усунути їх можна двома способами: звернутися в спеціалізовану станцію технічного обслуговування. Там визначати несправність і усунуть її, але приготуватися до витрат.

Також МКПП можна полагодити самостійно. Для цього необхідний досвід, вправність і акуратність, цей спосіб не тягне великих витрат, але може виявитися більш довгим і важким.

Які несправності МКПП бувають?
Сторонні шуми при включенні механічної коробки передач в нейтральне положення. Це проблема виникає при поганому маслі в коробці передач або за його відсутності. При цьому слід замінити масло, якщо шуми не пропали, то можливо, зношені підшипники первинного валу, є дефекти зубчастих коліс або вали змістилися один щодо одного. При цьому необхідно розбирати механізм і міняти зламані деталі.
У русі, для перемикання передач, необхідно прикладати додаткове зусилля.
Дане незручність виникає через вихід з ладу механізму вибору передач, або ще не повного вимикання зчеплення. Також, дана несправність може виникати через ослаблення болтів кріплення чи пошкодженого важеля штока. У цьому випадку ремонт складається з регулювання механізмів і заміни дефектних вузлів.
Мимовільне вимикання передач. При збільшенні дефектів зубчастих коліс при дефектах вилок, ослабленні затягування гайки другому валу, великому зносі штоків і вібрації двигуна передачі можуть самостійно «вилітати». При ремонті необхідно розібрати коробку замінити зношені деталі, підтягнути ослаблі кріплення, відрегулювати привід.
У МКПП чуються сторонні звуки при включенні передач. Найчастіше це виникає при несправності зчеплення, також шуми нерідко супроводжуються витоком змащуючого речовини з коробки передач і наростаючий шум на малих обертах. Усунення даної поломки полягає в ремонті зчеплення. При шумі на малих обертах необхідно поміняти підшипника вторинного валу МКПП.


Не пропустіть